Montaż Rekuperacji Sieradz
Zwiększ wydajność ogrzewania
Czy wiesz, że klasyczna wentylacja sprawia, że Twoje ogrzewanie jest mniej wydajne? Dzięki rekuperacji jesteśmy w stanie to naprawić.
Rekuperacja – wietrzenie domu bez otwierania okien
Rekuperacja to system wentylacji, który pozwala na zwiększenie wydajności twojego centralnego ogrzewania.
Rekupercja – to inaczej wentylacja mechaniczna, która pozwala na odzysk ciepła z ogrzewanego powietrza nawet do 98 %. Odbywa się to w wymienniku – czyli sercu rekuperatora.Wymiennik zbudowany jest z tworzących go rurek, w których przemieszcza się powietrze.
Z jednej strony do wymiennika trafia ogrzane powietrze z domu, a z drugiej strony przepływa powietrze z dworu. Powietrze z domu jest ogrzane czyli posiada dużo energii, powietrze z dworu jest czyste i chłodne.
Przemieszczające się strumienie powietrza spotykają się w wymienniku, gdzie ciepło z powietrza ogrzanego przenika do powietrza zimnego. Zachodzi w tym momencie zjawisko odzysku ciepła.
Dlaczego warto rozważyć pompę ciepła?
Oszczędności
Dzięki odzyskowi ciepła Twoje rachunki za ogrzewanie się zmniejszą.
Oczyszczanie
Rekuperatory posiadają filtry, które oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń.
Wietrzenie bez hałasu
Dzięki rekuperacji Twoje pomieszczenia są wietrzone bez potrzeby otwierania okien
Jak zbudowana jest wentylacja mechaniczna?
Rekuperator to urządzenie posiadające 4 króćce, do których podłączane są kanały wentylacyjne. Każdy z kanałów pełni inną funkcję co pozwala na płynny przepływ powietrza i optymalną wydajność instalacji.
Wentylacja mechaniczna w praktyce
Zasada działania tej instalacji opiera się na odpowiednim rozmieszczeniu kanałów nawiewnych i wyciągowych w poszczególnych pomieszczeniach domu, następnie dostarczeniu powietrza do wymiennika, gdzie odzyskujemy ciepło, a następnie wyrzuceniu zużytego powietrza poza dom.
Działanie instalacji w praktyce
Powietrze z czerpni (z zewnątrz budynku) kierowane jest na wymiennik ciepła (może być wstępnie ogrzane przez grzałkę zimą), w którym spotyka się z powietrzem zasysanym z wnętrza domu (czyli z tym ciepłym, nieświeżym).
Wewnątrz wymiennika energia z ciepłego powietrza przenika do świeżego, zimnego powietrza. Efektem ubocznym odzysku ciepła jest powstawanie skroplin, które spadają na tace ociekową rekuperatora, a następnie do kanalizacji. Zużyte powietrze opuszcza urządzenie przez tzw. wyrzutnię.
Dzięki powyższemu zabiegowi powietrze wędrujące przez kanał nawiewowy jest oczyszczone i podgrzane.W efekcie czego w domu możemy cieszyć się wysokiej jakości powietrzem.
Działanie wentylacji kominowej
Wentylacja grawitacyjna oparta jest na kominach wentylacyjnych, odpowiedzialnych za wyciąganie powietrza z pomieszczenia wykorzystując do tego różnicę ciśnień. Świeże powietrze co do zasady dostarczane ma być poprzez otwarte okna i drzwi.
Wietrzenie i straty ciepła
Co powoduje potrzebę częstego wietrzenia pomieszczeń, która negatywnie wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu poprzez dostarczenie zanieczyszczeń (smog, pyłki, kurz).
Dodatkowo wentylacja grawitacyjna wyciągając powietrze z pomieszczenia, powoduje straty ciepła nawet do 30% ciepła produkowanego.
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Nie wiesz, czy współpraca z nami jest dla Ciebie? A może chcesz uzyskać więcej informacji? Napisz lub zadzwoń, a odpowiemy Ci na wszystkie pytania.