Montaż Fotowoltaiki Sieradz

Ogranicz swoje rachunki za energię i bądź EKO

Słońce dostarcza na Ziemię 960 milionów megawatogodzin, czyli 960 miliardów kilowatogodzin dziennie. Warto skorzystać z tej energii!

Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań od:

Wymień kopciucha na pompę ciepła!

Zgodnie z uchwałami antysmogowymi, w większości kraju należy wymienić źródła ogrzewania opalane paliwem stałym do 01.01.2024 r. Województwa łódzkie, małopolskie i mazowieckie miały czas tylko do początku 2023.

Pompa ciepła jest to urządzenie, które pobiera energię cieplną z jednego ośrodka i przenosi ją do drugiego. W zależności od typu urządzenia możemy pobierać energię cieplną z powietrza lub z ziemi. W związku z powyższym wyróżniamy powietrzne pompy ciepła oraz gruntowe.

Dlaczego warto rozważyć pompę ciepła?

Oszczędności

Dzięki wykorzystaniu produkowanej energii jesteś w stanie ograniczyć rachunki za prąd do minimum.

Bezobsługowość

Nie musisz kontrolować czy instalacji. Ale wiemy, że miło jest patrzeć ile energii wyprodukowała.

Ochrona środowiska

Dzięki produkowaniu własnej energii masz realny wpływ na nasze środowisko.

Jak działa fotowoltaika?

Ogniwa słoneczne są produkowane z materiałów półprzewodnikowych takich jak: krzem, german czy selen. Pojedyncze ogniwo z krystalicznego krzemu ma nominalne napięcie ok. 0,5 volta.

Poprzez połączenie szeregowe ogniw słonecznych można otrzymać baterie słoneczne. Istnieją baterie z różną liczbą ogniw, w zależności od zastosowania, jak i od jakości ogniw. Obecnie mamy dwa rodzaje ogniw: polikrystaliczne (niebieskie o mniejszej sprawności) i monokrystaliczne (czarne o większej sprawności).

Wykorzystanie zjawiska fotowoltaicznego, polega na tym, że na jedno pojedyncze ogniwo zbudowane z np. krzemu padają fotony światła, powodując ruch elektronów. W efekcie wewnątrz nich powstaje siła elektromotoryczna, czyli energia elektryczna.

Natomiast pompa ciepła działa odwrotnie – pochłania ciepłe powietrze, wydmuchując zimne. Pozyskana energia cieplna przekazywana jest do gazowego czynnika chłodniczego (najczęściej freon), który zostaje odparowany w parowniku.

Wytworzony prąd stały przekazywany jest do inwertera (falownika), który zamienia go na zmienny. Taki sam, jaki znajdziemy w gniazdkach, w całym domu. Jeśli jednak nie zużywamy w danej chwili wyprodukowanej energii elektrycznej, jest ona przesyłana do sieci energetycznej zakładu energetycznego. Dlatego najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest dobór mocy w taki sposób, by wyprodukowana energia pokrywała bieżące zapotrzebowanie.

Budowa instalacji fotowoltaicznej

Instalacja może zostać umieszczona zarówno na dachu budynku jak i na gruncie. Jest to zależne od możliwości oraz preferencji klienta. Oczywiste jest, iż umiejscowienie ogniw na spełniającym warunki bezpieczeństwa, dachu będzie tańsze niż na gruncie, gdzie konstrukcja wsporcza jest droższa.

Obowiązkowe elementy fotowoltaiki

Cała budowa nie należy do skomplikowanych, a do najważniejszych jej elementów można zaliczyć:

  • panele  – podstawowy element, który wytwarza energię elektryczną;
  • falownik (inwerter) lub mikroinwerter – przetwarza wytworzony prąd stały na zmienny, który jest przesyłany do instalacji domowej, dodatkowo pozwala monitorować działanie paneli;
  • kable solarne, złączki MC4, konstrukcja nośna lub wsporcza, uziemienie instalacji;
  • ewentualnie optymalizatory – pozwalają na nieprzerwaną pracę paneli w „stringu” (w szeregu), w przypadku gdy mamy do czynienia z częściowym zacieniem instalacji i/lub szczególnymi względami bezpieczeństwa PPOŻ i przepisów prawa (dotyczy głównie budynków użyteczności publicznej).

Dobór instalacji fotowoltaicznej

  • W pierwszym kroku analizujemy zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię elektryczną przez ostatni rok. W tym celu musimy uzyskać od Państwa wszystkie faktury za prąd z tego okresu.
  • Następnie na podstawie mocy przyłączeniowej określamy maksymalną wartość mocy wszystkich paneli.
  • Po analizie miejsca, w którym chcieliby Państwo zamontować panele fotowoltaiczne, dobieramy urządzenia odpowiedniego producenta i ich modele.
  • Po oględzinach i analizie możemy wykonać ofertę i projekt, a Państwo w niedalekiej przyszłości mogą cieszyć się własną energię elektryczną.

Panele fotowoltaiczne od sprawdzonych producentów

Chcemy by nasi klienci byli tak samo zadowoleni z użytkowania montowanych przez nas instalacji, jak my. Dlatego korzystamy z produktów, dostarczanych przez uznanych na świecie producentów.

Sprawdzone rozwiązania

Fotowoltaika od sprawdzonych producentów

Między innymi dlatego w ofertach od nas znajdą Państwo panele monokrystaliczne od takich firm jak Trina Solar oraz JaSolar. Są to uznani na rynku światowym, wieloletni producenci technologii solarnych.

Natomiast falowniki w zależności od potrzeb klienta wybieramy spośród takich producentów jak: Fronius, Solplanet, Huawei lub SolarEdge.

Wiodący producenci na rynku

Powyższe produkty i producentów doceniamy nie tylko jako specjaliści, ale również jako zadowoleni użytkownicy. Każdy z naszych pracowników jest szczęśliwym posiadaczem instalacji fotowoltaicznej.

Co mówią o współpracy z nami klienci?

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Oby wszystkie firmy tak pracowały, mogą się inne firmy od nich uczyć jak obsługiwać inwestora. Fachowa instalacja i fachowe szkolenie inwestora. Szybko, dokładnie, punktualnie. Śmiało polecam.
Zbyszek

Twoja mikroinstalacja fotowoltaiczna to wiele korzyści!

Przede wszystkim zmniejszasz swój ślad węglowy, produkując swój prąd, ale jednocześnie uniezależniasz się energetycznie.

Inwestycja może przynieść oszczędności na rachunkach lub ograniczyć je do minimum. Przemyśl montaż instalacji w swoim domu lub gospodarstwie.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Nie wiesz, czy współpraca z nami jest dla Ciebie? A może chcesz uzyskać więcej informacji? Napisz lub zadzwoń, a odpowiemy Ci na wszystkie pytania.

Na cenę całej instalacji składa się: konstrukcja nośna ze względu na miejsce montażu, zastosowane ogniwa fotowoltaiczne, zastosowany falownik, dodatkowe potrzeby inwestora np. dodatkowa rozdzielnia. Montowane przez nas instalacje kosztują średnio 4 000 zł za 1 kW.

Niestety – panele fotowoltaiczne produkują prąd tylko, gdy docierają do nich promienie słoneczne. Gdy zajdzie słońce nie jesteśmy w stanie produkować energii elektrycznej, natomiast przy dużym zachmurzeniu produkujemy tej energii znacznie mniej.

Nie, instalacja fotowoltaiczna nie wymaga twojej uwagi w trakcie pracy. Wyjątek może stanowić okres zimy, gdy instalacja zostanie zasypana śniegiem. Jeśli nie zostanie odśnieżona, to nie będzie produkować energii.

W naszym kraju na chwilę obecną funkcjonują dwa programy dofinansowań do tego typu instlacji: mój prąd – do 3 000 zł, czyste powietrze – do 5 000 zł. Z tym, że by pozyskać pieniądze na fotowoltaikę z programu czyste powietrze, należy również podjąć się wymiany np: źródła ogrzewania. Sprawdź dofinansowania do fotowoltaiki.

Czas montażu instalacji fotowoltaicznej zależy od wielu czynników, takich jak wielkość instalacji czy warunki pogodowe. Średnio jednak cały proces, od pomiarów do uruchomienia systemu, może trwać kilka tygodni, a w skrajnych przypadkach kilka miesięcy.

Tak, systemy fotowoltaiczne są absolutnie bezpieczne. Nasza firma zawsze przestrzega odpowiednich norm bezpieczeństwa i standardów podczas instalacji. W dodatku, systemy fotowoltaiczne są projektowane tak, aby wyłączały się automatycznie w przypadku awarii sieci elektrycznej.

Tak, większość nowoczesnych systemów fotowoltaicznych jest wyposażona w monitorowanie online, które pozwala na śledzenie produkcji energii w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możesz na bieżąco kontrolować wydajność swojej instalacji za pomocą aplikacji w telefonie.

Nie, montaż paneli fotowoltaicznych nie zaszkodzi Twojemu dachowi. Nasza firma korzysta z profesjonalnych systemów montażowych, które są zaprojektowane tak, aby chronić dach i zapewnić stabilność instalacji.

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, takich jak orientacja dachu, kąt nachylenia czy możliwe przeszkody (na przykład drzewa). Z reguły, jednak, większość budynków jest odpowiednia dla instalacji fotowoltaicznej. Zawsze wykonujemy dokładną analizę przed zaproponowaniem rozwiązania, aby upewnić się, że będzie ono optymalne dla Twojego konkretnego przypadku.