Pompy ciepła do zadań specjalnych

Pompy ciepła od firmy Mitsubishi Electric to niebywały fenomen na rynku grzewczym, które sprawdzają się w ekstremalnie niskich temperaturach, gdy inne żyłują portfele inwestorów

Pompy ciepła Zubadan Inverter

Pompy ciepła Zubadan Inverter

Jest to urządzenie typu powietrze-woda, które w szczególności sprawdzi się w starszych budynkach, gdzie do zasilania instalacji CO i CWU potrzebujemy wyższych temperatur tj. +45° C.

Doskonale sprawdza się przy temperaturze zewnętrznej -15° C, a nawet do -28° C. Dopiero poniżej -28° C przy temperaturze zasilania 35 stopni C urządzenie zacznie korzystać z elektrycznych grzałek.

Takie rozwiązanie niesie za sobą komfort użytkowania, ale także mniejsze zużycie energii, aż do 30%!

Pompy ciepła do swojego działania wykorzystują energię elektryczną. W najchłodniejsze dni, gdy sprawność urządzenia spada, zaczyna się ono posiłkować dodatkowymi grzałkami elektrycznymi, co przekłada się na znaczne zużycie energii.

Zupełnie inaczej jest w przypadku Zubadanów.

Do 30% mniejsze zużycie energii elektrycznej z Mitsubishi Electric

Te urządzenia wykorzystują autorską, opatentowaną technologię nazywaną Zubadan Inwerter – obieg czynnika chłodniczego Zubadan z dochładzaczem HIC i sprężarką z układem wtrysku Flash Injection umożliwia stabilizację natężenia przepływu czynnika chłodniczego, co pozwala  w temperaturze  -15° C pracować z pełną wydajnością bez użycia grzałek.

Zastosowanie w/w technologii w pompach ciepła mitsubishi oznacza, że zbędnym jest przewymiarowanie mocy pompy ciepła w celu osiągnięcia mocy znamionowej (przy zadanej temperaturze zasilania układu CO względem ujemnej temperatury zewnętrznej).

Ponadto technologia ta pozwala na skrócenie czasu trwania defrostu tj. rozmrażania jednostki zewnętrznej oraz szybszy pierwszy rozruch agregatu.

Wszystko to przekłada się na mniejsze zużycie prądu dochodzące do 30 % względem pomp ciepła konkurencji.

Do 30% mniejsze zużycie energii elektrycznej z Mitsubishi Electric

Wybrane parametry techniczne Mistubishi Electric – Zubadan Inverter

 Parametr \ model
PUD-SHWM60VAAPUD-SHWM80VAAPUD-SHWM80YAAPUD-SHWM100VAA
Moc nominalna (przy temp. zasilania 35°C )6 kW8 kW8 kW10 kW
Moc maksymalna przy temp. zewn. -10°C i zasilaniu W358 kW9,7 kW9,7 kW12 kW
Moc Maksymalna przy temp. zewn. -15°C i zasilaniu W357,3 kW8,8 kW8,8 kW10,7 kW
Pompy ciepła Mitsubishi Eco Inverter

Pompy ciepła Mitsubishi Eco Inverter

To urządzenia dostosowane do nowych domów, spełniających wymogi energetyczne WT2017 i WT2021. Co to znaczy?

Przystosowane są do niskiej temperatury zasilania, czyli nie sprawdzą się ze starymi grzejnikami, które wymagają zasilania o temperaturze  55°C.

Doskonale sprawdzą się z ogrzewaniem płaszczyznowym (podłogowym lub ściennym), ale także grzejnikami niskotemperaturowymi lub przewymiarowanymi typu CV33.

Producent zapewnia, iż urządzenie będzie ogrzewać nasz dom nawet przy temperaturze zewnętrznej -20°C.

Ponadto, pompy ciepła Ecodan Eco Inverter osiągają niższy poziom ciśnienia akustycznego, co przekłada się na cichszą pracę.

Wybrane parametry techniczne Mitsubishi Electric – Eco Inverter

 Parametr \ model
SUZ-SWM40VASUZ-SWM60VASUZ-SWM80VA
Moc nominalna (przy temp. zasilania 35°C )5,1 kW6,6 kW7,1 kW
Moc nominalna (przy temp. zasilania 55°C )4,6 kW6,0 kW7,1 Kw
Moc maksymalna przy temp. zewn. -10°C i zasilaniu W 355,4 kW6,7 kW7,1 kW
Moc Maksymalna przy temp. zewn. -15°C i zasilaniu W354,3 kW5,7 kW6,0 kW

Zalety wykorzystania pomp Mitsubishi Electric w domu

Pompy ciepła Mitsubishi Electric to energooszczędny i opłacalny sposób na ogrzewanie domu. Używając pompy ciepła, możesz zmniejszyć rachunki za energię i stworzyć komfortowe warunki w swoim domu przez cały rok. Niezależnie od tego, czy chcesz zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię, czy po prostu chcesz cieszyć się przyjemnym klimatem w swoim domu, pompy ciepła Mitsubishi Electric to doskonały wybór.

Pompy ciepła działają poprzez przenoszenie ciepła z jednego miejsca do drugiego. W przypadku pompy ciepła Mitsubishi Electric ciepło jest pobierane z powietrza zewnętrznego i przekazywane do Twojego domu. Proces ten jest znacznie bardziej wydajny niż w przypadku tradycyjnych źródeł ciepła, takich jak piece, które wymagają więcej energii do wytworzenia ciepła.

Zalety wykorzystania pomp Mitsubishi Electric w domu

Mitsubishi Electric – oszczędności na energii

Jedną z największych korzyści płynących z zastosowania Pompy Ciepła Mitsubishi Electric jest to, że pozwoli ona zredukować rachunki za ogrzewanie. Pompy ciepła są znacznie bardziej wydajne niż tradycyjne systemy grzewcze, więc można oczekiwać zauważalnego spadku rachunków. Co więcej, pompy ciepła są zaprojektowane tak, aby były bardzo wydajne w niskich temperaturach, co oznacza, że można nadal cieszyć się tym samym poziomem komfortu w domu, nawet gdy temperatury na zewnątrz są niskie.

Pompy ciepła są zaprojektowane tak, aby zapewnić stały poziom ciepła w całym domu, dzięki czemu można cieszyć się przyjemnym klimatem w każdym pomieszczeniu domu. Dodatkowo, pompy ciepła Mitsubishi Electric są ciche, więc nie musisz się martwić o żadne głośne dźwięki pochodzące z pracującej jednostki wewnętrznej lub zewnętrznej.

Trwałość pomp ciepła Mitsubishi Electric

Wreszcie, pompy ciepła Mitsubishi Electric są trwałe i mają długą gwarancję. Dbając o regularne przeglądy nie musisz się martwić o awarię urządzenia. Możesz mieć pewność, że w razie jakichkolwiek problemów nasi instalatorzy nie zostawią Cię bez pomocy. Zadbamy o to, by usterki zostały usunięte, a problematyczne komponenty wymienione.

Urządzenia te są energooszczędne, ekonomiczne oraz łatwe w instalacji i utrzymaniu. Niezależnie od tego, czy chcesz zaoszczędzić pieniądze, czy po prostu chcesz cieszyć się komfortem w swoim domu, pompy ciepła Mitsubishi Electric to doskonały wybór.

Zamontuj w swoim domu Zubadana lub Ecodana!

Chcesz zamontować w swoim domu pompę ciepła Mitsubishi Electric lub chcesz uzyskać więcej informacji? Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się