Pompy ciepła Daikin Sieradz

Zamontuj w swoim domu sprawdzoną pompę ciepła

Szukasz wydajnej pompy ciepła z wyższej półki? W takim razie musisz sprawdzić rozwiązania firmy Daikin.

Wymień kopciucha na pompę ciepła Daikin!

Daikin to Japońska firma technologiczna, której korzenie sięgają 1924 roku! Firma zaczęła od specjalizowania się w chłodziarkach i systemach chłodniczych. Już w tamtych czasach zaczęła opracowywać własny czynnik chłodniczy!

Dziś Daikin ma największe na świecie fabryki klimatyzatorów i zatrudnia ponad 10 tysięcy pracowników etatowych, a rozwiązania grzewcze firmy należą do jednych z najlepszych na rynku!

Pompy ciepła Daikin dla Twojego domu!

Daikin oferuje różne typy pomp ciepła, dzięki czemu możemy łatwo dostosować odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb. Dzięki zastosowaniu pomp typu split, są to urządzenia o najlepszej wydajności na rynku. Zależy Ci na ogrzewaniu i chłodzeniu Twojego domu? A może chcesz, by pompa była odpowiedzialna za przygotowanie ciepłej wody użytkowej?

A może termomodernizujesz dom i nie chcesz pozbywać się starych grzejników? Daikin to rozwiązanie dla Ciebie!

Rodzaje pomp ciepła Daikin

Firma Daikin wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników. Dlatego w ich ofercie możesz znaleźć sześć rodzajów pomp ciepła. Są to:

  • gruntowa pompa ciepła Daikin Altherma,
  • pompa ciepła powietrze-powietrze,
  • niskotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda,
  • średniotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda
  • wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda,
  • hybrydowa pompa ciepła.

Każde z tych rozwiązań jest stworzone z myślą o konkretnych systemach ogrzewania domów. Dlatego też niezależnie od tego, na jaki system grzewczy się zdecydowałeś, możesz dopasować do niego jedną z pomp firmy Daikin. 

Technologia Bluevolution w pompach ciepła Daikin

Firma Daikin jest jedną z firm, która wprowadza innowacje na rynek grzewczy. Jedną z nich jest pompa opracowana przez daikin z czynnikiem przyszłości. 

Czynnik chłodniczy R-32 pozwala na osiąganie jeszcze większej efektywności energetycznej, ale także pozwala ograniczyć emisje dwutlenku węgla w porównaniu do innych czynników chłodniczych.

W nowych urządzeniach została zastosowana sprężarka z podwójnym wtryskiem, dzięki czemu urządzenia radzą sobie w gorszych warunkach atmosferycznych!

Sterowanie pompą ciepła Daikin

Daikin oferuje również połączenie swoich urządzeń ze sterownikami przewodowymi Madoka.

To  elegancki i intuicyjny sterownik dotykowy dostępny dla modeli Daikin Atherma 3.

Połączenie pompy ciepła z internetem pozwala użytkownikom kontrolować i monitorować jej pracy za pomocą dedykowanej aplikacji Daikin z każdego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu. 

Jest to rozwiązanie, które wykorzystywane jest do ogrzewania inteligentnych domów przez osoby ceniące sobie mobilność. Umożliwia użytkownikom kontrolować i monitorować status ich systemu grzewczego na bieżąco z kanapy lub dowolnego miejsca na świecie.

Zalety wykorzystania pompy ciepła Daikin w Twoim domu

Korzyści z zainstalowania pompy ciepła Daikin w Twoim domu są liczne. Jest to efektywny, ekonomiczny sposób utrzymywania ciepła i komfortu w domu przez cały rok. Jedną z podstawowych zalet pompy ciepła Daikin jest jej efektywność energetyczna. Ten typ systemu jest zaprojektowany do pracy w niższej temperaturze niż systemy tradycyjne, co czyni go bardziej efektywnym w dłuższej perspektywie. 

Dodatkowo, pompy ciepła Daikin są zaprojektowane tak, aby były ciche, więc nie będziesz musiał się martwić o głośne dźwięki pochodzące z Twojego systemu grzewczego czy z zewnątrz budynku. Dbamy o to, by urządzenie były wyciszone i nie przenosiło wibracji do domu.

Wybierając odpowiednie urządzenie, może ono nie tylko dzięki swej wysokiej sprawności ogrzewać pomieszczenia, ale także zadbać o to, by nigdy nie zabrakło c.w.u.

Mniejsze koszty ogrzewania dzięki pompie ciepła Daikin

Kolejną zaletą pompy ciepła Daikin jest oszczędność na ogrzewaniu. Systemy te są energooszczędne w porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania domu.. Co więcej, pompy ciepła Daikin są zaprojektowane tak, aby działać znacznie dłużej niż tradycyjne piece bez utraty wydajności.

Dzięki zamontowaniu termostatów Madoka możemy sterować temperaturą, jaką potrzebujemy do komfortu cieplnego, wprost z domu. Zawsze dbamy o to, by instalowane przez nas pompy ciepła były dostosowane do wymagań użytkownika, ale też nie żyłowały portfela poprzez ciągłą pracę.

Akcesoria ułatwiające korzystanie z pomp ciepła Daikin

Daikin proponuje wiele rozwiązań, które umożliwiają jeszcze lepsze wykorzystanie pompy ciepłą w Twoim domu. Są to:

  • Daikin Altherma HPS – konwektor pompy ciepła, który w jednym urządzeniu łączy funkcję ogrzewania i chłodzenia,
  • Sterownik Madoka – umożliwiający ustawienie odpowiedniej dla Ciebie temperatury,

Akcesoria te pozwalają na maksymalne wykorzystanie działania pompy ciepła i cieszyć się jej funkcjonalnością i wygodą korzystania z urządzeń Daikin.

Zainstaluj pompę ciepła Daikin ze specjalistami

Podsumowując, pompa ciepła Daikin jest doskonałą inwestycją dla każdego właściciela domu. Jest ona energooszczędna, ekonomiczna i trwała. Dodatkowo pompa ciepła Daikin może pomóc w utrzymaniu komfortu cieplnego w domu przez cały rok i zmniejszyć rachunki za energię. Jeśli szukasz niezawodnego i efektywnego sposobu utrzymywania ciepła w swoim domu, pompa ciepła Daikin powinny być Twoim wyborem.

Zastanawiasz się, ile kW powinna mieć pompa, by ogrzać Twój dom? Potrzebujesz pomocy lub firmy, która zamontuje pompę ciepła Daikin w Twoim domu? Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie pomożemy Ci w montażu odpowiedniej instalacji!

Pompy Daikin gwarancją niezawodności

Pompy ciepła Daikin Altherma mogą być objęte programem Fabrycznej Opieki Serwisowej. Pompy ciepła Daikin muszą zostać w tym celu uruchomione przez autoryzowanego instalatora, z którym my się kontaktujemy. Jest to bezpłatna usługa, dzięki której producent przejmuje opiekę gwarancyjną nad urządzeniem. 

Opieka ta zapewnia 5 lat darmowej gwarancji. Ponadto użytkownik pompy ma dostęp do opieki serwisowej, której reakcja serwisowa wynosi 24 godziny. 

Zarejestrowani użytkownicy pomp mogą korzystać ze specjalnej infolinii, dzięki której mogą zgłaszać awarie. Ponadto w ciągu 5 lat trwania gwarancji, producent zapewnia bezpłatną opiekę i wymianę części przez serwis.

Gwarancję tę można odpłatnie przedłużyć nawet na kolejne 5 lat.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Nie wiesz, czy współpraca z nami jest dla Ciebie? A może chcesz uzyskać więcej informacji? Napisz lub zadzwoń, a odpowiemy Ci na wszystkie pytania.

Pompa ciepła Daikin z powodzeniem zastąpi tradycyjne kotły grzewcze. Ponadto możesz podłączyć ją pod dotychczasowy system grzewczy.

Niektóre modele pomp ciepła mogą zarówno ogrzewać, jak i chłodzić dom. Po ustawieniu pompy ciepła na chłodzenie będzie ona pompować schłodzoną wodę przez konwektor pompy ciepła.

Wentylator pobierając powietrze z pomieszczenia, przepuszcza je przez wymiennik ciepła i schłodzone odprowadza z powrotem do pomieszczeń.  W ten sam sposób można chłodzić za pomocą systemu ogrzewania podłogowego. Innym rozwiązaniem jest połączenie pompy ciepła z klimatyzatorem.

Firma Daikin opracowała swoją własną technologię, dzięki której urządzenia pracują ciszej od założonych standardów. Firma chwali się, że poziom głośności, jaki wydają pompy Daikin, porównywalny jest do hałasu panującego w bibliotece. 

Jednakże my montując pompę ciepła, zawsze dbamy o dodatkowe wyciszenie zgodnie z zaleceniami producenta.

Pompy ciepła Daikin są dostosowane do ogrzewania wielu rodzajów budynków. Z powodzeniem stosuje się je do ogrzewania domów jednorodzinnych, mieszkań, budynków biurowych i komercyjnych, w których zastosowane są zarówno podłogówka oraz grzejniki.

Tak, pompy ciepła Daikin wykorzystują czynnik chłodniczy R-32, który ma mniejszy wpływ na ocieplenie klimatu w porównaniu do innych czynników chłodniczych.

Tak, niektóre modele pomp ciepła Daikin są zdolne do podgrzewania wody użytkowej, co oznacza, że mogą zastąpić tradycyjne bojlery.

Regularne serwisowanie i konserwacja są kluczowe dla długotrwałego i efektywnego działania pompy ciepła. Zaleca się, aby co najmniej raz w roku przeprowadzić profesjonalny przegląd techniczny urządzenia.

Gruntowa pompa ciepła Daikin Altherma

Zaletą pomp ciepła altherma jest możliwość podgrzania wody użytkowej, która znajduje się w zintegrowanym zbiorniku.

Dzięki temu, że system Daikin Altherma pobiera energię z gruntu, można ją zaliczyć do najbardziej efektywnym źródłem energii niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. 

Ponadto ta gruntowa pompa ciepła wyposażona została w układ sterowania inwerterowego Daikin. Technologia ta, za pomocą sterowania prędkością silników elektrycznych, redukuje zużycie energii nawet do 30%. Silnik nie zatrzymuje się i uruchamia, a pracuje w sposób ciągły. Dzięki temu, że prędkość jego pracy jest dostosowana do zapotrzebowania, w długiej perspektywie czasu jego praca jest bardziej efektywna.

Pompa ciepła Daikin powietrze-powietrze

Jednostki naścienne, czyli klimatyzacja firmy Daikin uważane są za pionierów na międzynarodowym rynku. Dzięki eleganckiej obudowie nie będą szpeciły elewacji budynku, a ich efektywne działanie utrzyma w pomieszczeniu stałą temperaturę przez cały rok. 

Pompy ciepła powietrze-powietrze pobierają energię z powietrza i ogrzewają lub chłodzą pomieszczenie.  Firma oferuje modele naścienne lub przypodłogowe, by każdy mógł wybrać odpowiedni dla siebie.

Pompa ciepła Daikin powietrze-woda

Pompa ciepła powietrze woda nie tylko ogrzewa i chłodzi pomieszczenia, ale również zadba o odpowiednią temperaturę wody użytkowej. Pompa ciepła Daikin typu powietrze-woda pobiera energię z powietrza i przenosi ją do jednostek wewnętrznych za pomocą czynnika chłodniczego.

Jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w nowym budownictwie. Pompę można połączyć z ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikami niskotemperaturowymi. 

To rozwiązanie stworzone z myślą o warunkach klimatycznych Europy. Dlatego sprawdzi się zarówno w czasie upalnego lata, jak i chłodnych zim.

 

Średniotemperaturowa pompa ciepła Daikin powietrze-woda

Daikin Altherma 3 H MT. To pompa ciepła powietrze-woda, która zapewni komfort użytkowania przy jednoczesnej oszczędności energii. 

Średniotemperaturowa pompa ogrzewa i chłodzi, w zależności od potrzeb użytkownika. Ponadto ogrzewa wodę użytkową i gromadzi ją w zbiorniku ciepłej wody użytkowej, a wszystko to przy niższym zużyciu energii. 

To rozwiązanie dla osób, które chcą zmienić dotychczasową instalację grzewczą na taką, która będzie tańsza w czasie użytkowania i przy tym przyjazna środowisku.

Wysokotemperaturowa pompa ciepła Daikin powietrze-woda

Pompa ciepła powietrze-woda Altherma to urządzenie o bardzo wysokiej wydajności i klasie energetycznej A+++. 

Pompa ta stworzona została dla osób, które decydują sie na renowację starych budynków. Dzięki temu mogą oni przejść na ekologiczne źródło ciepła, zostawiając przy tym dotychczasowy system ogrzewania. 

Wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda do ogrzewania istniejącego już budownictwa, z powodzeniem zastąpi dotychczasowy kocioł grzewczy w połączeniu z grzejnikami. 

Hybrydowa pompa ciepła Daikin

Hybrydową pompą ciepła Daikin Altherma R łączy się ją z kotłem gazowym, a jej oprogramowanie automatycznie przełącza najbardziej ekonomiczne i efektywne źródło ciepła. 

Dzięki temu hybrydowa pompa ciepła Daikin minimalizuje koszty ogrzewania domu i zużycia energii elektrycznej. Hybrydowe pompy ciepła Daikin to idealne rozwiązanie dla domów w czasie renowacji oraz zastępowania dotychczasowych kotłów grzewczych.