Często zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki i dofinansowań do niej

Zobacz listę najczęściej zadawanych pytań na temat fotowoltaiki i nasze odpowiedzi na nie. (kliknij pytanie by zobaczyć odpowiedź)

Ile kosztuje fotowoltaika?

Na cenę całej instalacji składa się: konstrukcja nośna ze względu na miejsce montażu, zastosowane ogniwa fotowoltaiczne, zastosowany falownik, dodatkowe potrzeby inwestora np. dodatkowa rozdzielnia. Montowane przez nas instalacje kosztują średnio 4 000 zł za 1 kW.

Czy fotowoltaika działa przez całą dobę?

Niestety – panele fotowoltaiczne produkują prąd tylko, gdy docierają do nich promienie słoneczne. Gdy zajdzie słońce nie jesteśmy w stanie produkować energii elektrycznej, natomiast przy dużym zachmurzeniu produkujemy tej energii znacznie mniej.

Czy instalacja fotowoltaiczna wymaga mojej obsługi?

Nie, instalacja fotowoltaiczna nie wymaga twojej uwagi w trakcie pracy. Wyjątek może stanowić okres zimy, gdy instalacja zostanie zasypana śniegiem. Jeśli nie zostanie odśnieżona, to nie będzie produkować energii.

Jakie dofinansowanie mogę pozyskać na fotowoltaikę?

W naszym kraju na chwilę obecną funkcjonują dwa programy dofinansowań do tego typu instlacji: mój prąd – do 3 000 zł, czyste powietrze – do 5 000 zł. Z tym, że by pozyskać pieniądze na fotowoltaikę z programu czyste powietrze, należy również podjąć się wymiany np: źródła ogrzewania. Sprawdź dofinansowania do fotowoltaiki.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas!

Skontaktuj się